Polityka prywatności

Wróć do listy stron


Chronimy Twoją prywatność w trakcie korzystania z portalu Demota.pl. Przestrzegamy stosownych przepisów prawnych w zakresie ochrony danych osobowych na terytorium kraju, w którym korzystasz z naszego portalu.

 

Jakie dane zbieramy?

Demota.pl dba o bezpieczeństwo danych osobowych udostępnianych przez swoich użytkowników. W szczególności przed dostępem do tych danych przez osoby nieupoważnione. Demota.pl zapewnia wszystkim zarejestrowanym użytkownikom realizację uprawnień wynikających z Unijnego rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016, w szczególności: gwarantuje prawo wglądu do własnych danych osobowych, prawo żądania aktualizacji i usunięcia danych osobowych oraz prawo wniesienia sprzeciwu w przypadkach określonych w przepisach tej ustawy oraz zgłoszenia skargi do organu nadzoru.
Demota.pl nie przekazuje danych osobowych żadnym innym podmiotom, ani osobom trzecim. Przekazanie danych osobowych może nastąpić tylko i wyłącznie na wniosek prokuratury, policji, i innych upoważnionych do tego jednostek Państwa, po przedstawieniu stosownych dokumentów potwierdzających zasadność udostępnienia ww. danych osobowych.
Demota.pl gromadzi dwa rodzaje danych:

  1. dane pobierane automatycznie przez serwer takie jak: adres ip użytkownika;
  2. dane podawane przez użytkownika w trakcie rejestracji na portalu.

Dane pobierane w trakcie rejestracji na portalu to login oraz adres e-mail. W obrębie konta, zgodnie z międzynarodowymi ustawami użytkownik ma prawo do wglądu w swoje dane, edycji, korekty danych, lub też usunięcia konta, co wiąże się z całkowitym usunięciem danych osobowych Użytkownika. Usunięcie konta nie oznacza usunięcia komentarzy, plików i innych działań Użytkownika w obrębie portalu, aby usunąć plik lub komentarz należy, przed usunięciem konta usunąć pliki z panelu administracyjnego konta.
Logowanie przez konto portalu facebook.com wymaga od użytkownika podania swojego loginu i hasła do konta facebook.com oraz zaakceptowania wtyczki, która ma na celu powiązanie użytkownika z kontem na Demota.pl. Dane osobowe podane podczas rejestracji nie są gromadzone i zbierane przez serwis demota.pl, użytkownik nie przekazuje danych osobowych w tym maili i haseł, wszystkie protokoły logowania są zakodowane.

 

Wykorzystywanie danych osobowych użytkownika:

Demota.pl nie przekazuje danych osobowych Użytkowników serwisu osobom / podmiotom trzecim. Dane, które są wykorzystywane na serwisie dotyczą tylko i wyłącznie działalności Użytkownika w obrębie serwisu.
Dotyczą one min.:

 

Jak zabezpieczamy dane osobowe naszych użytkowników?

Demota.pl zabezpiecza dane użytkowników przed ingerencją osób trzecich. Hasła podane podczas rejestracji są kodowane.
Tylko zarejestrowany Użytkownik może zmienić swoje hasło.
Dane osobowe podane podczas rejestracji nie są przekazywane żadnym firmom reklamowym. Użytkownik odpowiada za własne dane i za utrzymanie hasła w poufności.
Zabrania się udostępniania hasła osobom trzecim.
Hasła i inne dane podane poprzez wtyczkę facebook.com nie są przez gromadzone w serwisie demota.pl. Administracja portalu nie odpowiada za ich wykorzystanie przez użytkownika.

 

Jak można edytować podane dane użytkownika?

Zmiany w podanych na serwisie danych osobowych, Użytkownik może dokonać w panelu konta, w formularzu edycji konta. Przy czym nie można edytować loginu ani adresu e-mail użytkownika podanego w procesie rejestracji.

 

Jak usunąć konto z serwisu?

Każdy użytkownik portalu, w każdej chwili, ma możliwość usunięcia swojego  konta założonego na serwisie demota.pl. Rozwiązanie umowy o świadczeniu usług drogą elektroniczną przez Użytkownika portalu (czyli skasowanie konta) jest darmowe i dobrowolne, może nastąpić w każdym czasie. Wystarczy wysłać e-mail z prośba o usunięcie konta ma adres admin@demota.pl. Jedynym warunkiem jest wysłanie maila z prośbą o usunięcie z konta / adresu e-mail podanego przy rejestracji.
Konto zostanie bezpowrotnie usunięte.

 

Reklamy w serwisie Demota.pl.

Na podstronach serwisu Demota.pl będą pojawiać się reklamy, w których w żaden sposób nie są wykorzystywane dane osobowe Użytkownika.
Użytkownik klikając w reklamę może opuścić obszar serwisu Demota.pl.  W takim wypadku administrator serwis Demota.pl nie odpowiada za dalsze dziłania użytkownika poza obrębem serwisu Demota.pl.
Podana polityka prywatności dotyczy tylko i wyłącznie korzystania z serwisu demota.pl.
Zamieszczane reklamy Google Adsense mogą powodować zapisywanie plików cookies, co jest ujęte w polityce prywatności firmy Google.

 

Informacja handlowa

Redakcja serwisu Demota.pl zastrzega sobie prawo do wysyłania drogą mailową informacji technicznych, informacyjnych, konkursowych. Treści reklamowe będą wysyłane tylko i wyłącznie za zgodą użytkownika, zgodnie z treścią art. 10 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. 2002, Nr 144, poz. 1204, z późn. zm.).

Kontakt pomiędzy użytkownikiem a właścicielem/redakcją serwisu.

Kontakt administratora serwisu Demota.pl z użytkownikiem serwisu następuje tylko i wyłącznie poprzez mail podany podczas rejestracji.
Aby nawiązać kontakt z właścicielem serwisu należy skorzystać z formularza kontaktowego dostępnego na stronie: https://demota.pl/kontakt lub wysłać e-mail na adres kontakt@demota.pl
 

 

Postanowienia końcowe.

Serwis Demota.pl zastrzega sobie prawo do zmian, w całości lub części, powyższej polityki prywatności. Aktualna polityka prywatności, znajduje się na stronie https://demota.pl/info/1-polityka-prywatnosci.

 Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Akceptuję